The Clue
country club

Galeria postaci związanych z miastem. Może któregoś dnia też się tutaj znajdziesz?

Szeryf John McCartney

To on rządzi w Clue Town, a przynajmniej tak teoretycznie powinno być. Sytuacja pomiędzy mafią a policją jest napięta i on doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Wiadomo jednak, że do emerytury nie zostało mu dużo czasu, a to oznacza, że im mniej kłopotów tym lepiej. Cały zapał też jakby wyparował, więc coraz częściej zdarza mu się przymknąć oko na to, co dzieje się w mieście. Nie cieszy się może wielkim szacunkiem w mieście, ale przyjaźni się z Marshallem, któremu czasem podrzuci nieoficjalne doniesienia.

Prokurator Paul Hill

Człowiek, który lubi bywać i obracać się wśród najważniejszej śmietanki towarzyskiej. Lubi bywać i zapraszać, bo status celebryty to coś, co znajduje się wysoko na jego liście zainteresowań. Często można spotkać go w towarzystwie członków mafii, z czym nieszczególnie się kryje, jednak oficjalnie zaprzecza, aby łączyły go z nimi przyjazne stosunki. W mieście nie cieszy się sympatią ale mało kto chciałby mu podpaść.

Burmistrz Richard Brown

Nikt tak do końca nie wie po czyjej stoi stronie. Przyjaźni się z prokuratorem i obraca się w towarzystwie wpływowych ludzi. Tom Marshall za nim nie przepada, mimo że często otrzymuje od niego wiele nieoficjalnych informacji, które pomagają mu w śledztwach. Trudno jednak rozgryźć, co tak naprawdę jest jego celem i czemu krąży między jasną a ciemną stroną.

Dziennikarz Christopher Hunt

Najbardziej dociekliwa osoba w całym mieście. Całą swoją uwagę skupia na śledztwie w sprawie Marshalla i co bardziej złośliwi mówią, że jest bliski osiągnięcia stanu maniakalnego. Wbrew tym zarzutom jego myślenie pozostaje trzeźwe, a on sam zachowuje trzeźwy osąd. Bywa roztrzepany ale w gruncie rzeczy to tylko pozory.

Dziennikarka Olivia Rogers

Razem z Christopherem Huntem zajmuje się sprawą mafii Clue Town. Zawsze jest czujna i wychwytuje nawet najmniejsze nieścisłości, na podstawie których prowadzi dalsze śledztwo. Jest nieugięta i mimo tego, że jest kobietą to nikt nie chciałby jej podpaść. Ludzie zdają sobie sprawę, że ten kto ma wpływ na media z łatwością może utrudnić komuś życie, a Olivii często zdarza się dopuścić drobnych złośliwości, jeśli ktoś nieuważnie zajdzie jej za skórę.

Koroner Nick Evans

Mimo, że jego praca nie należy raczej do przyjemnych, to wydaje się być jej oddany w stu procentach. Posiada niezwykłą zdolność łączenia w całość pozornie nie powiązanych ze sobą znaków. Niektórzy mają go za dziwaka, ale na pewno nie można odmówić mu tego, że nietrudno się z nim zaprzyjaźnić. Policja darzy go takim zaufaniem jak nikogo innego.

Mafiozo Harry Devil

Jest najbardziej tajemniczą postacią. Wieść w mieście niesie, że słusznie jest się go obawiać, bo sumienie nie jest jego mocną stroną. Jeśli już ktoś go wspomina, to z dużym dystansem. Nikt nie wie gdzie się znajduje, ale wszyscy doskonale wiedzą, że to właśnie on pociąga za sznurki. Budzi respekt i strach. Słynie z tego, że udało mu się skorumpować spore szeregi policjantów, chociaż nikt nie mówi o tym na głos.

Ben Ellis

Wie wszystko o wszystkich i jeśli można wskazać najlepsze źródło informacji w Clue Town, to jest nim właśnie on. Trzyma z każdą stroną, a jego podejście do sprawy jest zazwyczaj zupełnie obiektywne. Mieszkańcy darzą go ogromną dozą zaufania, którą wypracował sobie przez długie lata prowadzenia baru. Jeśli nie ma realnego wpływu na sytuację to pozostaje bezstronny, jeśli jednak czuje, że może pomóc w dobrej sprawie to robi to.

Mary Ellis

Żona barmana, wspólnie prowadzą bar już od wielu lat. Jest świetnym źródłem informacji, bo plotki w mieście rozchodzą się szybko, zwłaszcza w barze, do którego często zaglądają też kobiety. Dzięki swojej wrodzonej empatii często słucha zwierzeń innych ludzi, nawet takich, o których zazwyczaj nie mówią na głos. Mafia czuję przed nią respekt ponieważ jest wierna swoim ideałom i nie zgadza się na ciemne interesy na terenie baru.

Tom Marshall

Facet z zasadami, dlatego tak dziwna jest sprawa oskarżenia go o morderstwo żony. Do tej pory zawzięcie śledził poczynania mafii i regularnie wyłapywał skorumpowanych policjantów, co nie przysporzyło mu sympatii w tych kręgach. W jego przeszłości łatwo znaleźć białe plamy, które skrzętnie ukrywa, ponieważ mogą być dla niego niekorzystne. Z jednej strony trudno uwierzyć, że mógłby posunąć się do zbrodni na taką skalę, ale tak naprawdę ciężko jest go rozgryźć.

Jane Marshall

Potrafi mocno namieszać, a znana jest z bliskich stosunków z członkami mafii. Stara się ukrywać swoje powiązania, zwłaszcza w kontekście tego, że jej syn jest policjantem znanym ze ścigania mafijnych kręgów. Przez to głównie od lat nie utrzymują ze sobą kontaktów, ale tak naprawdę żadne z nich o nie zabiega. Gdyby nie wspólne nazwisko, mało kto mógłby skojarzyć ze sobą ich oboje.